محضر عقد

برای انتخاب محضر عقد مناسب نیاز به اطلاعات دقیقی است چرا که امروزه بیشتر زوج ها ترجیح می دهند که مراسم عقد خود را در سالن عقد محضر عقد برگزار کنند در نتیجه باید با توجه به نوع مراسمی که می خواهند برگزار کنند نوع محضر را نیز محضر عقدمشخص کنند.
زمانی که عبارت “محضر عقد” را می شنوید چه نوع محضری را تصور می کنید؟
در پاسخ به چنین سوالی معمولا بیشتر افراد محضری را تصور می کنند که فضایی معمولی دارد اما برخلاف تصور بسیاری از افراد محضر های عقد بسیاری وجود دارد که فضایی بسیار لوکس و لاکچری دارند و در آن ها امکانات و خدماتی در اختیار زوج ها قرار داده می شود که می توانند مجلل ترین و لوکس ترین مراسم عقد را برگزار کنند. در ادامه این مقاله برای شناخت بهتر شما به بررسی انواع دفتر و محضر عقد و همچنین خدمات و امکانات آن ها می پردازیم.
لازم به ذکر است که مجموعه تخصصی و حرفه ای تشریفات عقد برای آسایش زوج ها خدماتی مانند معرفی محضر عقد های مختلف با خدمات و امکانات متنوع را نیز ارائه می دهد که افراد می توانند با مراجعه به این موسسه تشریفاتی و با توجه به شرایط خود بهترین محضر عقد را برای برگزاری مراسم عقد و جاری ساختن خطبه عقدشان انتخاب کنند.

خدمات دفتر و محضر عقد

خدمات دفتر و محضر عقد به همان اندازه در انتخاب محضر عقد مهم است که دکوراسیون و میزان لوکس بودن آن اهمیت دارد در نتیجه در ادامه به بررسی خدمات دفتر و محضر عقد می پردازیم تا با مقایسه خدمات، انتخاب محضر عقد برایتان آسان تر شود. برخی از این خدمات عبارتند از:

خدمات دفتر و محضر عقد

 •  دیزاین و گل آرایی: دیزاین و گل آرایی یکی از مهم ترین خدماتی است که در دفاتر عقد ارائه می شود. افرادی که نمی خواهند پس از جاری شدن خطبه عقد مراسم عقد دیگری در باغ عقد، تالار و… برگزار کنند و تصمیم به برگزاری مراسم عقد در محضر عقد را دارند باید به نوع دیزاین و گل آرایی محضر و سالن عقد توجه ویژه ای داشته باشند. معمولا دیزاین و گل آرایی محیط با توجه به نوع مراسمی که عروس و داماد قصد برگزاری آن را دارند متفاوت خواهد بود؛ به عبارتی دیگر هرچه مراسم مجلل تر باشد مسلما دیزاین و گل آرایی نیز بسیار حرفه ای و لوکس تر خواهد بود. از جمله خدمات تزیین و گل آرایی در محضر عقد عبارتند از:
  • گل آرایی جایگاه عروس و داماد
  • گل آرایی ورودی
  • شمع آرایی
  • طراحی استند گل
  • بادکنک آرایی و استند بادکنک
  • گل آرایی کیک عقد
  • گل آرایی سفره عقد
  • تزیین و گل آرایی میز یادبود
  موسسه تشریفات عقد تمامی خدمات دیزاین و گل آرایی محضر و دفتر عقد را توسط تیم های حرفه ای دیزاین و گل آرایی ارائه می دهد.
 •  طراحی انواع سفره عقد: طراحی انواع سفره عقد نیز از دیگر خدماتی است که توسط موسسه تشریفات عقد در محضر عقد ارائه می شود. تیم دیزاین و طراحی سفره عقد سفره های عقد مختلفی را با توجه به دیزاین محیط، نوع مراسم، سلیقه عروس و داماد، بودجه و… طراحی و برپا می کنند. در مراسم های لوکس و مجلل سفره های عقد لوکس و مجللی در سالن محضر عقد برپا خواهد شد که تمامی ملزومات آن بسیار گران قیمت و باارزش هستند. برخی از سفره های عقد لوکس و مجلل عبارتند از:
  • سفره عقد نقره ای
  • سفره عقد برنزی
  • سفره عقد کریستالی

شما می توانید با ده مدل از سفره عقد لاکچری آشنا شوید.

 •  پذیرایی و کترینگ غذا: خدماتی مانند پذیرایی و کترینگ غذا نیز جزو مهم ترین خدمات دفتر و محضر عقد است که در ادامه این مقاله به تفصیل به بررسی آن خواهیم پرداخت.
 • موسیقی: خدمات موسیقی با توجه به محضر عقد متفاوت خواهد بود. در محضر هایی که موسسه تشریفات عقد خدمات موسیقی آن را بر عهده دارد با توجه به سلیقه عروس و داماد، فرهنگ و… نوع موسیقی تعیین می شود. همچنین موسسه تشریفات عقد خدمات موسیقی زنده با انواع ساز ها را نیز به طرفداران موسیقی زنده ارائه می دهد.
 •  برگزاری عقد آریایی و محضری: از دیگر خدمات دفتر و محضر عقد برگزاری عقد آریایی و محضری است که امروزه عقد آریایی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و معمولا زوج ها می خواهند که مراسم عقدشان آریایی برگزار شوند به همین دلیل امروزه در اکثر محضر ها و دفاتر عقد شاهد ارائه خدمات عقد آرایی نیز هستیم.

دفتر عقد در فضای باز

دفتر عقد در فضای باز از گذشته تاکنون طرفداران بسیاری در بین عروس و داماد ها داشته است چرا که افراد با برگزاری مراسم عقد و جاری ساختن خطبه عقد در فضای باز تجربه جدیدی از یک مراسم عقد را به دست می آورند و این منحصر به فرد بودن سبب می شود زوج های زیادی به طرفداران پر و پا قرص محضر عقد در فضای باز تبدیل شوند. البته علاوه بر برگزاری یک مراسم عقد منحصر به فرد در دفتر عقد در فضای باز، امروزه به دلیل شیوع بیماری کرونا زوج های زیادی ترجیح می دهند خطبه عقدشان در دفتر عقد در فضای باز جاری شود تا سلامت خود و مهمان هایشان را تضمین کنند.

دفتر عقد در فضای باز
حال فرقی نمی کند که شما به چه دلیل خواهان برگزاری مراسم عقد خود در دفاتر عقد فضای باز هستید تنها مسئله مهم این است که چه امکانات و خدماتی را می توان از این دفاتر دریافت کرد که همانطور که قبلا اشاره شد تمامی خدمات و امکانات این محضر ها و دفاتر با توجه به نوع مراسم، بودجه، خواسته و سلیقه عروس و داما دها متفاوت خواهد بود.

شما می توانید از سالن عقد فضای باز مجموعه تشریفاتی ما دیدن کنید.

محضر و دفتر عقد تشریفاتی

همانطور که در فوق اشاره مختصری به محضر و دفتر عقد تشریفاتی شد، محضر عقد تشریفاتی بسیار مجلل است و مناسب زوج هایی است که قصد برگزاری مراسم های عقد منحصر به فرد و در عین حال با تدارکات و خدمات تشریفاتی و مجلل را دارند. تمامی خدمات محضر و دفتر عقد تشریفاتی توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده ارائه می شود.

محضر و دفتر عقد تشریفاتی
موسسه تشریفات عقد نیز با ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای در محضر و دفتر عقد تشریفاتی به عنوان یکی از موسسه های پرطرفدار و معتبر در بین عروس و داماد ها شناخته می شود بنابراین اگر شما نیز خواهان برگزاری مراسمی هستید که تمامی خدمات آن توسط پرسنل حرفه ای و آموزش دیده ارائه می شود، جهت دریافت خدمات و همچنین اجاره محضر و دفتر عقد تشریفاتی به موسسه تشریفاتی تشریفات عقد مراجعه کنید و با کمک و راهنمایی های ویژه ای که از مشاورین این مجموعه دریافت خواهید کرد بهترین محضر عقد تشریفاتی را برای برگزاری مراسم عقد خود انتخاب کنید.

دفتر عقد لوکس

همانطور که از نام دفتر عقد لوکس پیداست در این دفاتر تمامی مراسم های لوکس و لاکچری برگزار می شود. علاوه بر این که تمامی خدمات در این دفاتر عقد توسط پرسنل آموزش دیده، حرفه ای و با تجربه ارائه می شود تمامی ظروف، ملزومات سفره عقد، حتی گل هایی که برای گل آرایی استفاده می شود و… بسیار گران قیمت و باارزش خواهند بود.
به عنوان مثال ظروف پذیرایی بسیار مرغوب خواهند بود و یا از بهترین و گران قیمت ترین گل های موجود در بازار برای گل آرایی استفاده خواهد شد و…
تمامی موارد ذکر شده در فوق فقط گوشه ای از خدمات و امکاناتی است که در دفتر عقد لوکس به زوج ها ارائه می شود پس برای درک بهتر شما، بهتر است بگوییم که تمامی خدمات و حتی کوچک ترین خدمات در این دفاتر به صورت تشریفاتی ارائه خواهد شد.
اگر شما نیز خواهان برگزاری مراسم عقد خود در دفتر و محضر عقد لوکس هستید بهتر است با کارشناسان و مشاورین موسسه تشریفاتی عقد تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات دقیقی درباره خدمات و امکانات دفتر عقد لوکس به شما ارائه شود چرا که تمامی خدمات ارائه شده در این دفاتر آنقدر زیاد است که نمی توان در این مقاله به تمام آن ها اشاره کرد.

محضر عقد با شام

زوج هایی که قصد دارند با شام از مهمان هایشان پذیرایی کنند باید محضر عقد با شام را برای برگزاری مراسم عقد خود انتخاب کنند. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی زوج ها باید دقت بسیاری به خرج دهند و از ارائه خدمات با کیفیت و متنوع این محضر ها مطمئن شوند. لازم به ذکر است که تمامی این خدمات با توجه به بودجه، نوع مراسم و منوی انتخابی افراد متفاوت خواهد بود.

محضر عقد با شام

محضر های عقدی که در ارائه خدمات بسیار حرفه ای عمل می کنند دارای منو های متنوع هستند بنابراین زوج ها می توانند با غذا های متنوعی از مهمان های خود پذیرایی کنند. معمولا دفاتر عقد معتبر و حرفه ای علاوه بر غذا ها، فینگر فود ها و دسر های ایرانی، غذا های فرنگی را نیز در منوی خود جای داده اند که زوج ها با توجه به سلیقه و ذائقه مهمان های خود می توانند آن ها را انتخاب کنند.
لازم به ذکر است که تنوع غذایی در منو های vip بسیار بیشتر است. تهیه غذا های فرنگی و ایرانی در محضر عقد با شام برعهده بهترین سرآشپز های ایرانی و فرنگی خواهد بود.
اگر می خواهید دفتر عقدی را انتخاب کنید که از کیفیت خدماتی مانند کترینگ غذای عقد آن مطمئن شوید و بدون هیچ نگرانی این وظیفه مهم را بر عهده آن ها بسپارید توصیه می کنیم از راهنمایی های موسسه حرفه ای تشریفات عقد غافل نشوید.

محضر عقد با پذیرایی

اجاره محضر عقد با پذیرایی به این معنا است که تمامی خدمات مربوط به پذیرایی از مهمان های شما در این محضر ارائه خواهد شد البته برخی از افراد نیز نمی خواهند که از خدمات پذیرایی که در محضر عقد ارائه می شود بهره مند شوند و ترجیح می دهند که خودشان یک موسسه تشریفاتی را انتخاب کنند که در چنین شرایطی هیچ اجباری برای دریافت خدمات پذیرایی از این محضر ها وجود نخواهد داشت.

محضر عقد با پذیرایی
اما افرادی که محضر عقد با پذیرایی را برای مراسم عقد خود انتخاب می کنند باید بدانند که تمامی خدمات مربوط به پذیرایی با توجه به عواملی مانند بودجه، مراسمی که قصد برگزاری آن را دارند و همچنین نوع منویی که انتخاب می کنند متفاوت خواهد بود.
درست است که در محضر های عقد معتبر خدمات پذیرایی توسط مهمانداران و پرسنل حرفه ای ارائه می شود اما اگر شما جزو مشتریان vip باشید تعداد مهمانداران، تنوع غذایی، دفعات شارژ میز مهمان ها و… نیز بیشتر می شود. به عنوان مثال در منوی های vip به ازای هر میز یک مهماندار در نظر گرفته می شود در حالی که در منو های معمولی چنین امکانی فراهم نخواهد بود.

محضر و دفتر عقد روف گاردن

محضر و دفتر عقد روف گاردن نیز امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است چرا که برگزاری مراسم عقد در چنین محضری سبب هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم عقد خواهد شد مخصوصا اگر مراسم در شب برگزار شود، منظره بسیار جذاب و منحصر به فردی ایجاد خواهد شد.
از دیگر دلایل محبوبیت محضر عقد روف گاردن، شیوع بیماری کرونا است چرا که خطر ابتلا به این بیماری در فضا های باز بسیار کم تر از فضا های سرپوشیده است.

محضر و دفتر عقد روف گاردن
انتخاب و اجاره محضر و دفتر عقد روف گاردن باید با توجه به نکاتی صورت گیرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 •  ظرفیت: ظرفیت محضر عقد روف گاردن باید متناسب با ظرفیت مهمان های شما باشد. به یاد داشته باشید که به دلیل شرایط کنونی باید فاصله اجتماعی رعایت شود در نتیجه به نحوه چینش میز مهمان ها دقت کنید.
 •  امکانات: امکانات از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود. سعی کنید روف گاردنی را انتخاب کنید که امکانات لازم برای آسایش شما و مهمانانتان را داشته باشد.
 •  خدمات: خدمات از مهم ترین معیار های انتخاب محضر و دفتر عقد روف گاردن است در نتیجه سعی کنید علاوه بر تنوع خدمات به کیفیت خدمات توجه ویژه ای داشته باشید چرا که اگر به اندازه متنوع بودن خدمات، کیفیت خدمات نیز بالا نباشد چنین تنوعی هیچ ارزشی نخواهد داشت.
 •  محدوده جغرافیایی: توجه داشته باشید که محضر عقد روف گاردن در کدام نقطه از شهر قرار دارد چرا که نقاط خوش آب و هوا، بدون ترافیک و آرام در برگزاری یک مراسم منحصر به فرد تاثیر بسزایی دارد و در اینصورت آسایش مهمان هایتان نیز تضمین خواهد شد.
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با محضر عقد

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

09122780898