پذیرایی شیک خواستگاری

30/اردیبهشت/1400

پذیرایی شیک خواستگاری چه جوری انجام می شود

پذیرایی شیک خواستگاری در میان خانواده ها مخصوصا خانواده عروس اهمیت بسیاری دارد چرا که با تجملاتی شدن زندگی ما ایرانی ها همه آداب و رسوم ها و حتی نحوه برگزاری مراسم نیز دستخوش تغییر قرار گرفته است و از آن حالت ابتدایی خود فاصله بسیاری گرفته است بنابراین همه دختر خانم ها و یا بهتر است بگوییم همه عروس خانم ها دوست دارند که این مراسم مهم به بهترین و شیک ترین نحو ممکن انجام شود.

پذیرایی شیک خواستگاری

آیا تا به حال فکر کرده اید که پذیرایی خواستگاری آداب و رسوم خاص خود را دارد. تزیین سینی خواستگاری ، انتخاب میوه و شیرینی و حتی شربت برای خواستگاری همه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه پذیرایی شیک خواستگاری را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

شربت مناسب خواستگاری

برای انتخاب شربت مناسب خواستگاری باید به فصل توجه بسیاری شود درواقع اگر در فصل های گرم سال مراسم خواستگاری شما برگزار می شود، گزینه های بیشتری برای انتخاب در پیش و روی شما قرار خواهد گرفن که این خود یک امتیاز مثبت به حساب می آید چرا که شما می توانید با بهترین شربت ها از مهمانان خود پذیرایی کنید.

شربت مناسب خواستگاری

.

اما اگر خواستگاری در فصل های سرد سال علی الخصوص فصل زمستان انجام می شود تمایل افراد به نوشیدنی های گرم بیشتر خواهد بود.

فراموش نکنید که برای انتخاب شربت مناسب خواستگاری به ذائقه مهمان هایتان نیز باید توجه کنید البته به دلیل عدم شناخت کافی درباره خانواده طرف مقابل طبیعی است که نتوانید شربتی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه آن ها باشد اما شما باید این نکته را به خوبی رعایت کنید که شربتی را انتخاب کنید که عموم مردم به آن علاقه دارند.

نکته بعدی توجه به ظاهر شربت است. درست است که طعم شربت در اولویت قرار دارد اما ظاهر شربت پیش از هر چیزی توجه افراد را به خود جلب می کند به همین دلیل نیز تهیه شربت به صورت دو رنگ ایده بسیار جالبی است که به وسیله آن می توانید هنر خود را نیز به نمایش بگذارید.

انتخاب میوه و شیرینی خواستگاری و چینش آن

در انتخاب میوه و شرینی خواستگاری و چینش آن نیز باید به نکات زیر توجه کنید:

میوه خواستگاری

  • اندازه میوه ها نباید خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ باشد تا مهمان ها راحت تر آن را میل کنند.
  • انتخاب میوه های بدون لک
  • انتخاب میوه های فصلی (توجه داشته باشید که در انتخاب میوه نباید به سراغ میوه هایی بروید که خوردن آن ها دشوار باشد.)

میوه و شیرینی خواستگاری و چینش آن

شیرینی خواستگاری

  • انتخاب شیرینی خشک: زیرا دیزاین آن راحت تر خواهد بود و از طرفی دیگر نیز معمولا خانواده داماد شیرینی تر را برای جلسه خواستگاری انتخاب می کنند.

دیزاین میوه و شیرینی: در دیزاین میوه و شیرینی روز خواستگاری باید به نوع میوه و شیرینی که انتخاب کرده اید توجه کنید و سپس مدل های متنوع و شیک مربوط به دیزاین و چینش میوه و شیرینی را در اینترنت جستجو کرده و شیک ترین آن را انتخاب کنید.

تزیین سینی پذیرایی برای خواستگاری

تزیین سینی پذیرایی برای خواستگاری می تواند بر اساس سلیقه افراد متفاوت باشد اما توجه داشته باشید که تزیین زیاد آن باعث ایجاد جلوه ای ناخوشایند می شود بنابراین شما می توانید با قرار دادن یک شاخه گل زیبا مانند گل مریم جلوه زیبایی به سینی ببخشید.

تزیین سینی پذیرایی برای خواستگاری

ظروف پذیرایی خواستگاری

ظروف پذیرایی خواستگاری اهمیت بسزایی دارد زیرا اگر قصدتان برگزاری یک مراسم شیک است باید از استفاده از ظروف شیک غافل نشوید چرا که ظروف لوکس و شیک لازمه یک پذیرایی شیک خواستگاری است. البته توجه داشته باشید که حتما لازم نیست هزینه های سرسام آوری بابت خرید ظروف پذیرایی بپردازید بلکه فقط کافی است از ظروف هماهنگ و یکدست در مراسم خواستگاری استفاده کنید.

نحوه چیدن میز خواستگاری

نحوه چیدن میز خواستگاری نیز با توجه به سلیقه افراد متفاوت است اما برای داشتن یک میز شیک باید در تزیین میوه و شیرینی نهایت دقت و سلیقه را به خرج دهید همچنین استفاده از شمع و گل نیز ایده خوبی برای تزیین میز است.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

09122780898